Ruchome gniazdka Mainline – czyli koniec z przedłużaczami

Chcesz mieć dostęp do gniazdka elektrycznego w dowolnym miejscu domu czy biura, bez przeprowadzania kosztownego remontu, kucia ścian i robienia przemeblowania? Teraz to możliwe za sprawą Systemu mobilnych gniazdek Mainline.

Mainline to innowacyjna szyna zasilająca, umożliwiająca łatwe i bezpieczne dodawanie, usuwanie lub przesuwanie gniazd zasilania i gniazd sieci komputerowej na całej jej długości – wszędzie tam, gdzie są one potrzebne. System Mainline został zaprojektowany tak, aby zapewnić ten sam poziom dostępu do energii elektrycznej, do którego przywykliśmy, ale w bardziej elastyczny sposób.

Mainline - gniazda na ruchomej szynie

Ruchome gniazda Mainline – na problemy z gniazdami

Najczęściej gniazda elektryczne znajdują się w nieodpowiednich miejscach i jest ich o wiele za mało. To samo dotyczy punktów dostępu do sieci komputerowej, a często ich przepustowość nie spełnia naszych potrzeb.

Gniazda Mainline

Szyny zasilające Mainline można bezproblemowo instalować w każdym środowisku – na ścianach, listwach przypodłogowych, sufitach lub kanałach instalacyjnych – w ułamku czasu potrzebnego na instalację konwencjonalnych gniazd stałych. Dzięki wielu dostępnym opcjom wykończeniowym, Mainline spełnia zarówno wymagania dotyczące dostępu do energii elektrycznej, sieci komputerowych, jak i wystroju wnętrz.

Pierwsze na świecie ruchome gniazdo sieciowe

Aby zapewnić jeszcze większą elastyczność Mainline opracował pierwsze na świecie ruchome gniazdo sieci komputerowej. Nasze mieszkanie lub dom posiada już konieczne okablowanie elektryczne, a ten produkt sprytnie to wykorzystuje do przesyłania danych.

Gniazda sieci komputerowej Premium firmy Mainline umożliwiają przenoszenie punktów dostępu do sieci wzdłuż szyny zasilającej Mainline, co zapewnia najlepszy możliwy zasięg w dowolnym miejscu w domu lub pracy.

Gniazda Mainline

Aby skonfigurować sieć potrzeba, co najmniej dwóch gniazd/ switchy sieci komputerowej Premium, jedno do podłączenia do routera i jedno do urządzenia. Każde gniazdo Mainline do sieci komputerowej ethernet jest tak naprawdę czteroportowym, zarządzalnym switchem. Komunikacja pomiędzy gniazdami odbywa się z wykorzystaniem technologii PLC. Transmisja sygnału ethernet jest realizowana z wykorzystaniem sieci elektrycznej.

Ładowarka USB zawsze pod rękąŁadowarka usb

Oferta produktów Mainline stale się powiększa wychodząc naprzeciw naszym potrzebom. Ostatnio wprowadzono do sprzedaży ładowarkę USB, dzięki której ładowanie telefonu, czy tabletu stanie się wygodniejsze, a i często umożliwi nam korzystanie z zasilanych urządzeń w miejscach, w których dotychczas nie było to możliwe.

Rozwiązanie dla estetów

Mainline proponuje również półkę do kuchni z systemem zainstalowanym od spodu. Dla tych, którzy dbają w kuchni o każdy detal jest to rozwiązanie idealne. Nie tracimy mobilności gniazdek, zachowując jednocześnie wysoki poziom estetyki. Na marginesie warto dodać, że gniazdka Mainline zdobyły prestiżową nagrodę designerską reddot award.

Ukryte gniazdka

Ruchome gniazdka działają bez zarzutu

Od czasu opracowania systemu Mainline w roku 2002, nie została zgłoszona ani jedna usterka. Mainline spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa obowiązujące w krajach, w których jest dystrybuowany.

Jak to działa?

System składa się ze specjalnie zaprojektowanych listew, w których umieszczone zostały miedziane płaskowniki. Unikalna konstrukcja polega na usytuowaniu płaskiego przewodu fazowego w najwyższym punkcie szyny, co ogranicza dostęp przedmiotów obcych lub dziecięcych palców, zapewniając tym samym ochronę przed zwarciem lub porażeniem prądem.

Mainline

Nie tylko dla domu

Ten nowatorski system rozprowadzania energii elektrycznej można zastosować zarówno w domach czy mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach użyteczności publicznej – szkołach, przedszkolach, salach konferencyjnych, szpitalach, warsztatach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest elastyczność w aranżacji architektonicznej pomieszczeń, a także bezpieczeństwo użytkowania. System Mainline pozwala na dowolne kształtowanie przestrzeni, gdyż gniazda nie są przypisane do konkretnego miejsca.

Mainline w biurze

Mainline – oszczędność czasu i wydatków

System Mainline to proste rozwiązanie wszystkich problemów od projektu po wykonanie nowej instalacji. Uniwersalność i uproszczenie montażu pozwala na skrócenie czasu wyłączenia biura a co za tym idzie, daje duże oszczędności finansowe.

więcej informacji na: www.mainlinepower.com/countries/pl/

Nagrody dla Mainline

Sebastian Smoliński
Mainline
www.mainlinepower.com/countries/pl/

Leave a Comment

Oncam GrandeyeEnergooszczędność w inteligentnym domu