Realizacje

Obejrzyj kilka z naszych ostatnich realizacji i poznaj ciekawsze rozwiązania, jakie zostały w nich zastosowane.

Inteligentny dom - "Dom po drodze" nad Wisłą

powierzchnia: 600m2

“Dom po drodze” to bardzo piękny inteligentny dom. Projekt budynku został opracowany przez jednego z najbardziej cenionych współczesnych architektów polskich – Roberta Koniecznego. Dom położony jest w ślicznym miejscu nad Wisłą. Posiada prywatną plażę z małą przystanią i duży oddzielny garaż.

O co zadbaliśmy w środku? O wysokiej klasy system KNX, z możliwością szerokiego wyboru sprzętu (kamery, domofony, włączniki etc.) oraz o proste sterowanie na którym zależało inwestorowi.

Całość zintegrowaliśmy ze stacją pogodową, tak aby dom w pełni reagował na zmienne warunki zewnętrzne. Do tego multiroom audio i sceny świetlne współtworzące odpowiednią atmosferę we wnętrzach. Jak wiemy, luksus wyraża się w detalu, w budynku więc znajdziemy mi.n. włączniki basalte.

Inteligentny dom - Warszawa - Apartament

powierzchnia: 200m2

Apartament to również doskonałe miejsce, aby zrealizować inteligentny dom. Warszawa i sąsiedztwo Łazienek zobowiązuje. Inwestycja musiała być więc luksusowa, pełna klasy lecz nie nudna. Poza tym apartamenty były przeznaczone na wynajem, inwestor potrzebował zatem rozwiązań prostych w obsłudze oraz łatwo dostosowywalnych do osobistych potrzeb zmieniających się użytkowników.

O komfort cieplny domowników dbają zintegrowane ze sobą ogrzewanie, klimatyzacja, rolety i stacja pogodowa. O atmosferę – sceny z udziałem lamp Occhio, systemu AV, zasłon i rolet. O wysoką jakość projekcji filmowej – zintegrowany system audio-video, designerskie telewizory Loewe, możliwość sterowania ekranem rzutnika. Interesującą sceną w tym apartamencie jest scena Art – nad każdym z obrazów naściennych po kolei na kilka minut zapala się lampa, a cała sesja trwa godzinę – tworzy to ciekawe wrażenie. Wszystkie te elementy tworzą inteligentny dom. Projekt tego typu systemu, dopasowany do indywidualnych potrzeb mieszkańców, można zamówić w naszej firmie.

FDtech zdobył moją sympatię również za coś jeszcze. Posiadam kilka nieruchomości i w każdej z nich mam inny system inteligentny. Wcześniej każdym budynkiem musiałem sterować oddzielnie, teraz wszystkimi sterować mogę z jednego urządzenia.

Inteligentny dom - Willa w Górach Sowich

powierzchnia: 800m2

Powyżej mamy przykład wielkopowierzchniowego inteligentnego domu. Projekt tak dużej inwestycji oparliśmy o system KNX oraz Crestron do integracji funkcji audio-video. W domu znajdziemy centrum SPA i fitness, jacuzzi z atrakcjami wodnymi zarządzanymi inteligentnie, dwie sauny sterowane zdalnie, sterowanie basenem oraz specjalne pomieszczenie do palenia cygar, w którym system będzie dbał o prawidłową i płynną wentylację.

Wszystkimi oknami (również dachowymi) sterować będzie można z jednego miejsca, same będą też zamykały się automatycznie, gdy system wykryje opady deszczu. O to wszystko zadba Twój inteligentny dom. Projekt uwzględnia każdą sytuację – gotowy budynek wyposażony został w agregat prądotwórczy (zasilanie awaryjne), który zintegrowany będzie z całym systemem – gdy zabraknie prądu, zapewni on prawidłowe działanie budynku.

Inteligentny dom - Katowice - Willa

powierzchnia: 700m2

Przedstawiamy kolejny przestronny inteligentny dom. Katowice, a właściwie tereny pod miastem pozwoliły na budowę bardzo przestrzennego domu ze sporą ilością funkcji. Inwestorowi zależało więc na maksymalnym uproszczeniu sterowania, co osiągnęliśmy poprzez zastosowanie harmonogramów, scen oraz zautomatyzowanie działania jak największej ilości urządzeń. W domu zintegrowana została także sala bilardowa ze specjalnym oświetleniem do gry oraz golfroom, gdzie domownicy mogą ćwiczyć swoje umiejętności gry w golfa. Po wyborze sceny “golf”, w inteligentnym domu w Katowicach, włącza się projektor, oświetlenie ustawia się na optymalny poziom jasności oraz włącza się wentylator, neutralizujący ciepło generowane przez projektor.

Firma FDtech wykonała swoją pracę z właściwym sobie profesjonalizmem. Poświęciła sporo czasu na obszerną analizę potrzeb, a podczas wywiadu zadawała nietypowe, acz kluczowe, jak się później okazywało pytania.

Inteligentny dom - Warszawa - Dom polny

powierzchnia: 500m2

Cechą wyróżniająca ten inteligentny dom jest zastosowanie w nim wyłącznie oświetlenia typu LED z możliwością ściemniania, dzięki czemu cały dom może “rozświetlić się” lub “przyciemnić”, co tworzy oryginalny efekt wizualny. Specyfika zastosowanego w projekcie oświetlenia wykorzystana została również do celów zwiększenia bezpieczeństwa – w przypadku włamania cały dom pulsacyjnie rozświetla się i gasi, aby zdezorientować potencjalnego włamywacza.
Inwestorowi zależało przede wszystkim na tym, aby technologia w domu była jak najmniej widoczna, stąd idealnie wpasowały się tu urządzenia marki Basalte. Co więcej, włączniki z serii Sentido współgrają z geometrycznymi wzorami tworzonymi przez paski LED, wpisując się w minimalistyczny charakter domu oraz umożliwiając zachowanie spójności estetycznej.

W związku z tym, że łóżko w sypialni skierowane jest na wprost szerokich drzwi łazienkowych, uniemożliwia to umieszczenie tam jakichkolwiek dodatkowych sprzętów. Niemniej inwestorowi bardzo zależało na tym, by w sypialni znalazł się widoczny z poziomu łóżka telewizor. Zaproponowaliśmy więc, aby umieścić go za lustrem w łazience, dzięki czemu domownicy mają możliwość korzystania z wybranych funkcjonalności, a zgodnie z nadrzędnym założeniem projektu – technologia pozostaje w ukryciu i jest niewidoczna.

Inteligentny dom - Warszawa - Willa

powierzchnia: 200m2

W przypadku tej realizacji na szczególną uwagę zasługuje maksymalne uproszczenie sterowania kinem domowym. Za pomocą pilota lub wizualizacji Savant domownicy mogą sterować urządzeniami takimi jak: telewizor w salonie, odtwarzacz Blu-ray, dekoder, wzmacniacz, serwisy muzyczne (Spotify, TuneIn, Deezer) oraz dodatkowo telewizor w jadalni. Z uwagi na to, że w projekcie rolę odgrywała zarówno jakość obrazu, jak i design samych urządzeń – we wnętrze idealnie wpisały się telewizory marki Loewe.

W związku z tym, że muzyka przedstawia istotną wartość w życiu codziennym mieszkańców, zaproponowano składające się z 3 stref rozwiązanie multiroomowe. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się swoją ulubioną muzyką w salonie, kuchni i jadalni.

Dla zwiększenia komfortu mieszkańców poza sterowaniem z poziomu przycisków, roletami i temperaturą zarządzać można za pomocą rozbudowanego systemu harmonogramów.

Inteligentny dom - Wrocław - apartament OVO

powierzchnia: 50m2

Realizowany przez nas apartament w ramach prestiżowej inwestycji OVO z założenia przygotowywany był pod przyszły wynajem, co determinowało zastosowane w nim funkcjonalności.

Wyzwaniem, przed którym stanęliśmy było więc stworzenie sterowania, które będzie intuicyjne w obsłudze, tak aby lokatorzy szybko mogli zaaklimatyzować się się w nowym lokum, bez konieczności częstego konsultowania się z właścicielem, co mogłoby być kłopotliwe dla obydwu ze stron.

Aby zapewnić komfort sterowania całą przestrzenią (m.in.: światłem, roletami, zasłonami, temperaturą), w centralnym miejscu apartamentu umieszczona została ramka marki Basalte: Eve z podstawką. Dzięki zastosowaniu dodatkowego obrotowego pierścienia za pomocą umieszczonego w niej iPada, z wizualizacji Loxone wygodnie sterować możemy wszystkimi funkcjami, zarówno z części kuchennej jak i salonowej apartamentu.

Oświetlenie w salonie zostało podzielone na sceny funkcjonalne. Sensory marki Basalte zostały zaprogramowane w sposób, by za pomocą jednego przyciśnięcia móc uruchamiać całe zestawy obwodów światła – odpowiednie czynnościom jakie chcemy wykonywać.

Żeby wyeliminować problem nadmiernego zużycia energii w oknach zastosowane zostały urządzenia, które automatycznie wyłączą system ogrzewania lub chłodzenia w przypadku kiedy dowolne z okien zostanie otwarte.

Dodatkowym wartym uwagi rozwiązaniem, było umożliwienie inwestorowi zdalnego odłączenia mediów w apartamencie na wypadek gdyby lokatorzy nie wywiązywali się z terminowych płatności.

Twój inteligentny dom

Zamów wstępną wycenę

Przygotujemy dla Ciebie wstępną wycenę Twojego inteligentnego domu – wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym przedstawisz nam swoje potrzeby.

Śledź nas na linkedin

Bądź z nami bieżąco – systematyczna dawka wiedzy i aktualności z branży inteligentnych domów. Obserwuj FDtech na LinkedIn.

Szybki kontakt

Chcesz nam zadać pytanie? Wypełnij krótki formularz.

Twoja wiadomość została wysyłana pomyślnie. Dziękujemy!