Seria systemy: Crestron

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby lepiej poznać konkretne systemy inteligentnego budynku, aby bardziej świadomie rozmawiać ze swoim integratorem/inwestorem/klientem, proponujemy serię artykułów na ten temat. Każdy dotyczyć będzie jednego systemu, opisując jego mocne i słabe strony, typ i pochodzenie. Drugi na warsztat bierzemy Crestron.

Światowy

Crestron dostarcza inteligentne rozwiązania osobom prywatnym, instytucjom publicznym i budynkom komercyjnym na całym świecie. Posiada 57 oddziałów i ponad 40 lat doświadczenia w branży. Wysoka jakość i mnogość rozwiązań jakie zapewnia ten amerykański system, zapewnia mu jedną z czołowych pozycji na rynku globalny.

wizualizacja

Funkcjonalność

System Crestron zapewnia pełną funkcjonalność systemu. Posiadając go, sterować będziemy mogli światłami, roletami, systemem alarmowym, temperaturą, sprzętem AV, AGD, ogrodem, basenem, salą konferencyjną, biurem… jednym słowem: wszystkim, czym zapragniemy. Systemem zarządzać możemy z poziomu panela ściennego, telewizora, laptopa, smartfona itp. Centralnie i mobilnie. Z każdego miejsca na świecie.

Dla instytucji publicznych i komercyjnych Crestron proponuje możliwości: wykonywania prezentacji AV, przeprowadzania wideokonferencji, czy aktualizacji cyfrowych podpisów. Kiedy spotkanie jest zaplanowane, Crestron automatycznie „obudzi” urządzenia w pokoju przed samą prezentacją, kiedy zaś czujniki obecności wykryją zakończenie meetingu, system wyłączy wszystkie urządzenia w pomieszczeniu.

Crestron

Audio-video

Crestron szczególną uwagę poświęca systemowi audio-video. Multimedialne centrum rozrywki Crestrona jest przyjazne i łatwe w obsłudze dla użytkownika.

To co szczególnie wyróżnia Crestrona na tle innych producentów, to doskonale opracowana technologia przesyłania obrazu HDMI na duże odległości (również bezprzewodowo). System posiada możliwość skalowania obrazu, co oznacza, że z 50 telewizorów możemy stworzyć jeden duży ekran. Dodać jeszcze można, że system wyposażony jest w błyskawiczne przełączanie obrazu.

Wysoki standard i mnogość rozwiązań pozwala zastosować Crestrona w profesjonalnych rozwiązaniach.

Typ

Crestron jest systemem centralnym, zamkniętym. Marka zapewnia własną gamę produktów kompatybilnych z systemem. Daje jednak możliwość zintegrowania innych urządzeń stworzonych dla standardu, na którym opiera się Crestron. Umożliwia to w rzeczywistości duży wybór produktów. (Więcej o typach systemów tutaj).

Przewodowy/bezprzewodowy

Crestron jest systemem przewodowym, co zapewnia mu dużą stabilność w przesyłaniu danych. Marka przewiduje jednak również rozwiązania bezprzewodowe, jeśli tylko klient sobie tego życzy.

 

Leave a Comment

KNXProjekt inteligentnego domu