Domowe SPA & Wellness w inteligentnym domu

Dobrze mieć w domu strefę, w której możemy zapomnieć o całym świecie, zrelaksować się i wypocząć po ciężkim dniu w pracy, po trudnych negocjacjach biznesowych, czy żmudnej podróży. Miejsce, które poruszać będzie zmysły, wpływać kojąco na umysł i ciało. Strefą taką jest z pewnością domowe SPA & Wellness.

W artykule sprawdzamy, jakie udogodnienia może zapewnić nam na tym polu inteligentny dom, zarówno jeśli chodzi o tworzenie nastroju, jak i sterowanie oraz zapobieganie sytuacjom awaryjnym.

Sauna – zwiększ jej możliwości

SPA w inteligentnym domu źródło zdjęcia: www.klafs.pl

Włączaj nagrzewanie sauny z każdego miejsca w domu

Zdalne uruchamianie sauny jest jedną z największych zalet posiadania inteligentnego domu. Nagrzewanie sauny trwa zazwyczaj kilkanaście, kilkadziesiąt minut. Posiadając inteligentny system nie musimy już przerywać naszych obecnych czynności, aby przejść do odpowiedniego pomieszczenia i uruchomić urządzenie, wystarczy wyciągnąć telefon i wybrać scenę: sauna.

Gdy będzie już ona gotowa do użytku na naszym telefonie pojawi się informujący nas o tym komunikat. Funkcja jest bardzo przydatna, gdyż zapobiega ciągłemu sprawdzaniu, czy wszystko jest już gotowe.

Aranżuj klimat w saunie jednym naciśnięciem przycisku

Poza tym, odpoczynek w saunie wymaga właściwej atmosfery. Całe otoczenie powinno wpływać na nasz nastrój. Wybrana przez nas scena ustawi więc odpowiednio przyciemnione, kameralne oświetlenie oraz optymalną temperaturę na zewnątrz sauny, z kolei w środku włączy nasz ulubiony kolor LED, zapewni nam delikatną, relaksującą muzykę oraz, jeśli będziemy mieli ochotę na aromaterapię, rozpyli w powietrzu odpowiednie zapachy.

Sauna w inteligentnym domu źródło zdjęcia: www.saunaoase24.com

Wiesz, że sesja dobiegła końca

Gdy nasz czas odpoczynku w saunie dobiegnie końca, inteligentny dom da nam o tym znać w postaci zmiany koloru oświetlenia, czy sygnału dźwiękowego. Nigdy więc nieświadomie go nie przekroczymy, chroniąc tym samym nasze zdrowie.

Po zakończonej sesji wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby wyłączyć całe pomieszczenie lub zmienić nastrój, jeśli będziemy chcieli w nim jeszcze pozostać.

Jak inteligentny dom umili Ci masaż?

Masaż to przede wszystkim zmysł dotyku, ale nie tylko. Wokół nas stworzyć możemy prawdziwą ucztę także dla innych zmysłów. Niech choćby będzie to wspomniana wyżej aromaterapia, czy dźwięki ulubionych, relaksujących piosenek.

Miejsce na relaksujący masaż źródło zdjęcia: www.superwnetrza.pl

Stwórz w jednej chwili prawdziwą ucztę dla zmysłów

Inteligentny dom pomoże nam szybko przygotować tego typu atmosferę. Za pomocą jednego przycisku (wyboru danej sceny), nie tylko ustawi dla nas odpowiednią temperaturę, będzie dbał o prawidłowy poziom wentylacji, czy włączy nastrojowe oświetlenie, ale i rozpyli w powietrzu wybraną przez nas mieszankę zapachów oraz włączy przypisaną do scenariusza muzykę.

Sceny możemy ustawiać i wybierać w zależności od naszego humoru, na przykład raz może to być scena “las” z aromatami drzew i kwiatów leśnych oraz playlsitą relaksacyjną, a innym razem “słodki wypoczynek” z zapachem cynamonu, miodu i wanilli i oraz “miękką”, leniwą muzyką.

Masaż źródło zdjęcia: www.krakowmasaze.pl

Przy aromaterapii warto dodać, że jeśli któryś z olejków będzie się kończył w podajniku, inteligentny dom da nam o tym od razu znać. Nie zajdzie więc sytuacja, kiedy nie będziemy mogli osiągnąć zamierzonej atmosfery tylko dlatego, że nie sprawdziliśmy wcześniej poziomu olejków eterycznych.

Automatyczne podgrzewanie przedmiotów do masażu

Przygotowując się do masażu gorącymi kamieniami, będziemy mogli je nagrzać zdalnie podobnie jak suanę. Po zakończeniu masażu czekać na nas już będą cieplutkie ręczniki, podgrzane na specjalnie do tego celu przeznaczonych półkach, które inteligentny dom włączy automatycznie przy scenach związanych z masażem.

Komponuj ulubione funkcje jacuzzi wraz z jego otoczeniem

Obecne wanny wyposażone są w panele zarządzające atrakcjami wodnymi, dyszami, czy kolorem podświetlenia. Jednak inteligentny dom pozwoli wkomponować nam nasze ulubione ustawienia w scenę. Zaaranżuje ona nie tylko nasze jacuzzi, ale i całe pomieszczenie kąpielowe, łącznie z utrzymywaniem stałych poziomów: temperatury otoczenia i wilgotności powietrza. Wszystko znów za pomocą jednego przycisku.

Jacuzzi źródło zdjęcia: www.emmeciagency.com

Scen może być oczywiście kilka: bardziej pobudzająca, z uniwersalnymi ustawieniami wanny, jaśniejszym oświetleniem, wyraźnym podświetleniem LED (niekoniecznie tylko w jacuzzi) i żywą muzyką (szczególnie jeśli chcemy spędzić czas ze znajomymi), lub spokojna, z nastrojowym światłem i naszym ulubionym masażem, gdy odpocząć chcemy sami lub z najbliższymi.

Basen z atrakcjami wodnymi

Jeśli lubimy relaksować się w basenie inteligentny dom pomoże nam w łatwym przygotowaniu go do naszych potrzeb. Z jednego urządzenia – czy to z telefonu, czy z panelu umieszczonego w pływalni – szybko włączyć możemy wybrane atrakcje wodne: jacuzzi, bicze, fontanny, grzybki, strumienie, sztuczne fale, czy przeciwprądy.

Ustawiać również możemy harmonogramy czasowe mające w odpowiednich odstępach czasu włączać po sobie kolejne atrakcje. Wchodząc do basenu zażyjemy więc kolejno biczy wodnych, ćwiczeń z przeciwprądami i jacuzzi, bez potrzeby włączania wszystkich atrakcji od razu lub ich etapowego przełączania.

Basen w domu źródło zdjęcia: www.galeria.trojmiasto.pl

Magia nocnego pływania

Inaczej wypoczywa się na basenie w ciągu dnia, inaczej wieczorem. Wszystko związane jest ze zmianą oświetlenia. Stwórzmy więc scenę “wieczór”, za pomocą której włączyć będziemy mogli naszą ulubioną aranżację świetlną całej pływalni włącznie ze światłami znajdującymi się pod wodą.

Czytaj więcej o możliwościach basenu w inteligetntnym domu →

Zadbaj o odpowiednie tło muzyczne

Jeśli posiadamy duże SPA z sauną, jacuzzi i basenem, muzykę możemy grać na całej przestrzeni, bądź tylko w wybranych strefach np. w saunie. Ulubioną muzykę włączymy i ustawimy prosto ze swojego telefonu lub panelu sterującego inteligentnym domem. Na rynku dostępne są również piloty wodoodporne, którymi z każdego miejsca naszego SPA łatwo będziemy mogli zmienić piosenkę, bądź jej głośność. Nasze playlisty przypisywać możemy do konkretnych scen, aby szybko włączyć muzykę odpowiednią dla danego klimatu.

Strefa wyciszenia

SPA to przede wszystkim miejsce wyciszenia, gdzie nie powinny docierać do nas dźwięki zza ściany, czy z ulicy. Nikt nie powinien nam w tym momencie też przeszkadzać, warto więc wyciszyć telefon, albo zostawić go w innym pomieszczeniu. Czas w SPA to czas tylko i wyłącznie dla nas, a dzięki inteligentnemu domowi nasz komfort korzystania z różnych przyjemności z nim związanych będzie niewspółmiernie wyższy.

Leave a Comment

Sport w inteligentnym domuDomowy seans filmowy