Targi Light&Building już trwają! Następne dopiero za dwa lata.

To ostatni dzwonek, aby wybrać się na Targi Light&Building, które odbywają się co dwa lata we Frankfurcie. O randze imprezy najlepiej świadczą liczby: ponad 2300 wystawców i 196000 odwiedzających (w tym ponad połowa spoza Niemiec). Tegoroczna edycja trwa do 4 kwietnia. Dla kogo jest dedykowana i czego spodziewać możemy się po niej spodziewać? Wszystkie najważniejsze informacje podane krótko w tym artykule.

Dlaczego trzeba pojechać na Light&Building?

Są to największe na świecie targi technologii oświetleniowej oraz szeroko pojętych technologii budynkowych i to właśnie na nich ma miejsce wiele światowych premier urządzeń oraz innowacyjnych rozwiązań. Na Light&Building omawiane są także obecne trendy związane z powyższą tematyką.

Co jest prezentowane na targach?

Kluczowe sektory dla Light&Building to: oświetlenie, elektryka, automatyka budynkowa oraz oprogramowanie dla branży budowlanej. Na targach reprezentowana jest szeroka tematyka dotycząca tychże zagadnień, od technologii LED, przez fotowoltaikę i elektromobilność, do właściwego użytkowania energii elektrycznej i pomiarów zużycia energii.

Dla kogo?

Targi dedykowane są dla architektów, projektantów wnętrz, designerów, planistów, inżynierów, elektryków, dystrybutorów oraz przemysłowców.

Główny temat L&B 2014

Zdecydowanie wydajność energetyczna. W tym roku szczególny nacisk położony będzie na rozwiązania pozwalające ograniczyć zużycie energii w budynku przy jednoczesnym podniesieniu komfortu jego użytkowania.

Jedną z imprez towarzyszących targom będzie wystawa: Smart Powered Building szeroko traktująca o technologiach smart gridowych (tutaj więcej o tym, czym jest smart grid). Jej głównymi zagadnieniami będą: mądre wykorzystanie ograniczonych zasobów energetycznych, użytkowanie systemów magazynujących energię i decentralizacja systemów zasilania. Uczestnicy wystawy znajdą również odpowiedź na ważne w dzisiejszym świecie pytanie: jak w przyszłości mądrze zarządzać energią?

Lista wystawców

Listę wystawców można znaleźć pod następującym adresem:
http://light-building.messefrankfurt.com/frankfurt/en/besucher/ausstellersuche.html

Cena wejściówki

Jednodniowy bilet kupiony na miejscu 17 €
Jednodniowy bilet kupiony on-line 15 €
Karnet kupiony na miejscu 37 €
Karnet kupiony on-line 32 €
Bilet ulgowy (zakup możliwy na miejscu) 10 €

Obszerna relacja z targów pojawi się na naszym blogu niedługo po zakończeniu imprezy.

Leave a Comment

Light&BuildingTargi Dom Inteligentny 2014