Ramki do iPada i stacje dokujące – lista rowiązań

iPady zaprojektowane przez Apple posiadają bardzo wiele zastosowań, jednym z nich jest wykorzystanie tych urządzeń jako naściennych paneli do sterowania inteligentnym domem. W naszym kraju dostępnych jest kilka rozwiązań, które pozwalają na zamontowanie na ścianie dowolnego iPada.

W artykule przedstawimy Wam kilka rozwiązań od różnych producentów, którzy oferują ramki do iPadów umożliwiające ich montaż na ścianie.

iDock/iBezel

Pierwszym rozwiązaniem są produkty marki iRoom, specjalizującej się w integracji urządzeń mobilnych z domową automatyką.

iDock jest stacją dokującą przeznaczoną do iPadów, która pozwala na wygodne umieszczenie oraz wyjmowanie iPada w dowolnej chwili. Wyciągając iPada użytkownik może być pewny, iż jest on naładowany, zaś samo jego wyciąganie odbywa się poprzez automatyczne wysunięcie szufladki, po naciśnięciu przycisku na ramce. iDock dostępny jest w wykończeniach aluminiowym oraz szklanym, tak by użytkownik mógł dostosować je do swoich wnętrz.

Stacja dokująca iDock

Stacja dokująca iDock

Nowszym rozwiązaniem jest stacja dokująca iBezel, posiada ona dodatkowo przyciski, które mogą sterować innymi funkcjami inteligentnego domu, jak np. oświetlenie, rolety. Poza tym iBezel wyposażony został w klawiaturę kodową, która zabezpiecza iPada przed niepowołanym wyjęciem ze stacji dokującej.

Strona producenta

Ramka Eve

Kolejne rozwiązanie pochodzi od Basalte – belgijskiego producenta urządzeń do inteligentnego domu. Ramka Eve charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem oraz łatwością montażu. W połączeniu z iPadem ma ona stanowić estetyczny panel centralnego sterowania domem, dlatego też nie służy ona do ciągłego wyciągania iPada z ramki. Urządzenie Apple podłączone jest na stałe do źródła zasilania, a następnie umieszczone w ramce. Oczywiście w razie potrzeby, istnieje możliwość bardzo łatwego wyciągnięcia iPada.

Ramka Eve Ramka Eve marki Basalte to połączenie minimalizmu i funkcjonalności

Design ramek Eve został wyróżniony w 2013 roku prestiżową nagrodą iF Product Design Award. Produkt basalte został doceniony przede wszystkim za minimalizm oraz materiał z którego został stworzony. Ramki produkowane są z wysokiej jakości aluminium w różnych kolorach, co pozwala na łatwe dostosowanie panelu do wnętrza.

Dodatkowo Basalte dla swojego produktu oferuje wersję security, którą wykorzystać można na inwestycjach komercyjnych, na których nie chcemy, by ktoś niepowołany miał możliwość wyciągniecia iPada z ramki.

Funkcja security Funkcja security doskonale sprawdzi się w komercyjnych budynkach, takich jak hotele czy restauracje

Zainteresowani mają również możliwość nabycia podstawki do ramki, która umożliwia postawienie iPada na biurku. np. w recepcji hotelu, bądź też w domowej sali kinowej, gdzie służy jako panel do sterowania multimediami.

Podstawka Eve

Dzięki podstawce Eve iPad zawsze będzie pod ręką

Strona oficjalnego polskiego dystrybutora

Stacja dokująca INNO

Kolejny producent, który w swojej ofercie posiada stacje dokujące do iPada to INNO. Firma oferuje rozwiązania z możliwością montażu natynkowego, podtynkowego oraz w płycie gipsowo-kartonowej. Cechą wyróżniającą rozwiązanie INNO jest zintegrowane wyjście audio, które umożliwia podłączenie aktywnych głośników, wzmacniaczy i systemów audio.

Stacje dokujące firmy INNO

Stacje dokujące firmy INNO

Stacje dokujące INNO charakteryzują się też ciekawym wzornictwem, na którym zobaczyć możemy ramki z bajkowymi wzorkami, przeznaczonymi do pokoju dziecięcego.

Strona producenta

Infinity iPad frame

Stacja dokująca oferowana przez Viz-Art Automation montowana jest w ścianie, z której wystaje jedynie ramka produktu, zaś sam iPad jest zlicowany ze ścianą. Produkt dostępny jest w dwóch szklanych wykończeniach – białym i czarnym.

Infinity iPad frame

Infinity iPad frame jest kompatybilna z iPadem Air 2, który po umieszczeniu w ramce jest na stałe podłączony do zasilania.

Strona polskiego dystrybutora

Launchport AP 3

Rozwiązanie od marki iPort różni się nieco od tych prezentowanych wcześniej. Launchport AP 3 składa się z dwóch części – ochronki do której wkładany jest iPad oraz części montowanej na ścianie, która jest jednocześnie magnetycznym mocowaniem oraz ładowarką indukcyjną, do której w każdej chwili można przymocować urządzenie Apple.

launchport
Jest to najbardziej mobilne rozwiązanie, i raczej przeznaczone dla osób, które chcą mieć stałe miejsce dla swojego iPada, jednak często muszą go mieć ze sobą. Wystarczy, że przyłożymy iPada w ochronce do części na ścianie, a w chwilę staje się on panelem sterowania z zasilaniem.

Strona producenta

Wybierz design, który Ci się podoba

Obecnie można spotkać na rynku wiele rozwiązań zmieniających iPada w panel sterowania, różnice pomiędzy każdym z producentów polegają głównie na designie oraz materiałach z których są wykonane. Można wybierać pomiędzy dużymi, masywnymi stacjami dokującymi a minimalistycznymi ramkami. Wybór poszczególnych rozwiązań zależy przede wszystkim od gustu użytkownika.

Leave a Comment

Relaks_w_inteligentnym_domuBezpieczeństwo seniora