Dlaczego warto odwiedzić strefę Smart Home podczas Targów Mieszkań i Domów?

Jeszcze kilka lat temu wydarzenia z branży automatyki budynkowej w Polsce skierowane były do wąskiego grona specjalistów, a pojęcie inteligentnego domu niewiele mówiło statystycznemu Kowalskiemu. Obecnie inteligentne rozwiązania domowe stają się częścią naszej rzeczywistości, a świadomość konsumentów w tym temacie znacznie wzrasta – jednak wciąż nie jest wystarczająca.

Powoli zdają sobie z tego sprawę również organizatorzy targów nieruchomości, którzy do tej pory w swojej ofercie nie uwzględniali zagadnień inteligentnych systemów.
Inicjatorzy Targów Mieszkań i Domów wychodzą na przeciw zmianom wywołanym przenikaniem nowych technologii do branży nieruchomości. Dlatego w tym roku w Krakowie, Warszawie i Gdańsku na odwiedzających wspomniany event czekać będzie nowość – specjalna strefa Smart Home. Co się w niej znajdzie? Przeczytajcie.

Targi – dobre miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń

Nowe technologie i systemy zarządzania budynkami to kwestie bardzo nam bliskie. Na blogu szerzymy wiedzę na ten temat oraz wyjaśniamy podstawowe zagadnienia z zakresu automatyki budynkowej. Targi również umożliwiają takie działania, ponieważ dają konsumentom i integratorom możliwość bezpośredniego kontaktu i wymiany informacji. Dlatego cieszy nas fakt, że coraz więcej organizatorów targów nieruchomości zachęca firmy z tej branży do uczestnictwa w wydarzeniach, tworząc dla nich specjalne strefy. Choć Targi Mieszkań i Domów odbędą się dopiero jesienią, już dziś opowiemy Wam, dlaczego warto w nich uczestniczyć.

Targi Mieszkań i Domów 2015

Poprzednia edycja Targów Mieszkań i Domów – materiały organizatora

 

Co oferuje strefa Smart Home?

W strefie Smart Home promowane będą rozwiązania dla domu z zakresu nowych technologii oraz trendy w wyposażeniu wnętrz. Swoje produkty i usługi prezentować tu będą firmy z branży RTV i AGD, innowacyjnych technologii oraz designu i dekorowania wnętrz.

Ponadto odwiedzający wydarzenie będą mogli zapoznać się z technologią domów pasywnych, które cechuje bardzo niskie zapotrzebowanie na energię. Prezentowane będą również nowoczesne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska produkty.
Jak widać inteligentny dom mocno łączony jest w tym przypadku z ekologią i przejawia się w rozwiązaniach, które optymalizują zużycie energii.

Strefa Smart Home to element, który wyróżnia Targi Mieszkań i Domów spośród wielu innych wydarzeń dotyczących nieruchomości. Bardzo cieszy nas fakt, że na targach nieruchomości coraz częściej pojawiają się stanowiska dedykowane dostawcom inteligentnych rozwiązań i jesteśmy przekonani, że jest to wartość, która zostanie również doceniona przez konsumentów.

Strefa Smart Home połączeniem nowoczesnych technologii i designu wnętrz

Technologia odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu i staje się nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania, szczególnie w domu. Tak jak pisaliśmy w artykule „Inteligencja jako trend – co znaczy w kontekście urządzeń i inteligentnych domów” przyczynia się do sytuacji, w których określenie smart jest nadużywane w nazewnictwie czy reklamach. W przypadku opisywanych targów pojęcie to jest również rozumiane dość szeroko. Jak poinformowali nas organizatorzy, ich zamysłem jest, aby w strefie Smart Home znalazły się zarówno firmy oferujące produkty i usługi z branży automatyki budynkowej, jak i nowoczesnego wzornictwa oraz wyposażenia wnętrz. Z punktu widzenia systemów inteligentnych domów są to kwestie ze sobą niezwiązane, lecz takie rozumienie terminu Smart Home przyczynia się do poszerzenia oferty wystawowej, co może być korzystne dla odwiedzających.

Sprawdź, jakie firmy zaprezentują się podczas wydarzenia

Pełna lista wystawców podczas Targów Mieszkań i Domów nie jest jeszcze dostępna, więc nie wiemy, która branża będzie najliczniej reprezentowana w strefie Smart Home. Informacje o nowych uczestnikach będą z pewnością aktualizowane na stronie wydarzenia: www.mieszkaniowi.pl
Firmy, które potwierdziły już swoją obecność to między innymi: Somfy (napędy i sterowanie domem), DSC (alarmy), Premium Sound (audio-video), IRGEN (automatyka budynkowa) oraz BoConcept (wyposażenie wnętrz).

Spotkaj specjalistów z branży “smart” – CEDIA na targach

Jednym z wystawców obecnych podczas targów będzie CEDIA – organizacja zrzeszająca specjalistów, producentów, projektantów i integratorów z branży automatyki domowej. Przy tym stoisku będziecie mieli szansę zapoznać się z ofertą członków stowarzyszenia. Eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania na temat automatyki budynkowej oraz doradzą, na co zwrócić uwagę przy planowaniu inteligentnego domu i wyborze integratora.
Możliwość rozmowy z najlepszymi fachowcami z branży nie zdarza się codziennie, zatem jeśli wybieracie się na targi, koniecznie odwiedźcie to stanowisko.
W artykule „Czym jest CEDIA” dowiecie się, dlaczego warto wybierać firmy z tym znakiem.

CEDIA

Nowa kategoria bezpłatnych paneli eksperckich

Kolejna przestrzeń wystawiennicza to nie jedyna nowość podczas targów Nowego Adresu. O aspekt “smart” poszerzona zostaje również oferta edukacyjna. Do tej pory panele eksperckie dotyczyły głównie kwestii prawnych i finansowych, związanych z zakupem i najmem mieszkań. W tym roku uczestnicy targów będą mogli wysłuchać również prelekcji dotyczących nowoczesnych rozwiązań dla domów. Dodanie nowego panelu świadczy o zwiększającym się zainteresowaniu na posiadanie inteligentnych rozwiązań w domach i mieszkaniach. Szczegółowe tematy wykładów znane będą na kilka tygodni przed targami.

Praktyczne informacje czyli co, gdzie i kiedy

Najszybciej z ofertą targów zapoznać będą mogli się mieszkańcy Trójmiasta – tam odbędą się one już 10-11 września w Amber Expo. W Gdańsku strefa Smart Home obejmie około 560 m.kw. Z kolei 1-2 października poszukiwacze wymarzonego mieszkania mogą wybrać się do wrocławskiej Hali Stulecia, krakowskiego Expo lub warszawskiego Centrum Expo. W stolicy na gości również czekać będzie strefa Smart o powierzchni 880 m.kw. Zwieńczeniem jesiennej edycji będą targi w Poznaniu 15-16 października.

Nie musisz już czekać cały rok

Jeszcze do niedawna jedynym wydarzeniem w całości poświęconym tematyce inteligentnych domów były organizowane raz do roku targi Dom Inteligentny. Osoby poszukujące nowoczesnych rozwiązań do swoich domów miały zatem ograniczone możliwości, aby zapoznać się z pełną ofertą firm z tej branży w jednym miejscu i czasie. Obecnie, dzięki inicjatywom takim jak strefa Smart Home podczas Targów Mieszkań i Nieruchomości, oferta ta stopniowo się powiększa. Idea wydarzenia bardzo nam się podoba, a o tym, czy realizacja będzie równie udana i spełni wymagania uczestników – przekonamy się wkrótce.

Leave a Comment

IFA 2016