5 powodów, dla których warto przyjść na targi Dom Inteligentny 2014

Powiedzmy to otwarcie, poprzednia edycja targów rozczarowała. Teraz jednak ma być zupełnie inaczej. Uczący się na błedach organizatorzy przygotowują dla nas w tym roku (3-5 pazdziernika) imprezę z rozmachem. Przestrzeń wystawiennicza ma prezentować poziom europejski, stąd wybór miejsca padł na Stadion Narodowy. Mają być pokazy specjalne oraz dużo wystawców i gości. Co jednak tak naprawdę będziemy mogli zobaczyć na tej imprezie? I dlaczego warto na nią przyjść? Zobaczmy.

1. Posłuchaj i porównaj brzmienia różnych marek audio. Przetestuj projektor 4K.

Organizatorzy targów w jednym miejscu zbiorą dla nas czołowych przedstawicieli branży AV. Ich stanowiska będziemy mogli odnaleźć w lożach VIP. Odwiedzając kolejne sale, w większości przypadków, będziemy mogli posłuchać muzyki bądź obejrzeć fragmenty filmów na promowanym sprzęcie. Da nam to możliwość bezpośredniego porównania ze sobą systemów poszczególnych marek oraz posłuchania prezentacji eksperckich.

Jakie firmy będziemy mogli zobaczyć: Steinway&Lyngdorf, Sony, Dali, Asano (Basalte), B&W, Onkyo, Sonos.

W strefie AV czeka nas także kilka premier na polskim rynku, co na swojej stronie internetowej potwierdza organizator:
Słynny Steinway&Lyngdorf zapowiedział polską premierę słynnego systemu D2. SONY premiery najnowszych projektorów kina domowego 4k, prosto z berlińskiej IFY. Duński DALI organizuje premierowe pokazy nowych linii głośnikowych.

Na hali wystawienniczej pojawi się jeszcze kilka firm związanych ze sprzętem AV, np. Primare, Revox, a także kilka stoisk doradczo-eksperckich, u których będziemy mogli zasięgnąć w miarę obiektywnej opinii na temat sprzętu.

2. Porozmawiaj z integratorami

Co na pewno jest atutem tegorocznych targów w stosunku do edycji ubiegłych, to większa ilość wystawiających się integratorów. Szczególnie skorzystają na tym inwestorzy oraz architekci.

Dla pierwszych to szansa na znalezienie wykonawcy, skonsultowanie projektu, omówienie poszczególnych rozwiązań, np. systemowych, czy też na skonfrontowanie katalogowych opisów urządzeń proponowanych przez producentów z praktyką funkcjonowania owego sprzętu.

Z kolei dla architektów to szansa na znalezienie zaufanego wykonawcy.

Wystawiający się integratorzy:

3. Przegląd rynku – rozwiązania luksusowe oraz te na każdą kieszeń

Co na pewno cieszy, to różnorodność wystawców. Na targach poznamy rozwiązania luksusowe oraz zobaczymy, ze inteligentny dom to tak naprawdę standard, na który stać większość z nas. Istnieją przecież rozwiązania jakościowo dobre i w rozsądnej cenie. Mamy nadzieję, że tegoroczne targi pozwolą inwestorom się o tym przekonać.

Przemieszczając się po przestrzeni wystawienniczej będziemy mogli poznać zarówno gigantów, posiadających już od lat stabilną pozycję na rynku europejskim, czy światowym, takich jak: ABB, Gira, Jung, system KNX (promowany przez integratorów oraz poszczególne marki promujące system), silnych producentów polskich, np. Zamel, oraz firmy mniejsze lub młodsze, proponujące nowe, niekiedy ciekawe, rozwiązania.
Pełna lista wystawców wraz z krótkim opisem pola działania tutaj: http://dominteligentny.pl/

Będą i systemy sterowania, i urządzenia sterujące, a także sprzęt, którego na codzień nie widzimy, a od którego zależy stabilność naszej instalacji. Będą systemy multimedialne, instalacje bezpieczenstwa, inteligentne oświetlenie i rolety. Zobaczymy też rozwiązania ekologiczne i energooszczędne.

Targi powinny nam pokazać dość szeroką, i co ważniejsze, przekrojową ofertę związaną z inteligentnymi domami i, paradoksalnie, zachęcić nas do dalszych poszukiwań.

4. Zobaczysz alternatywne rozwiązania, do tych które już znasz

Targi to też świetna okazja do tego, aby poznać nowe dla nas rozwiązania. Poszerzy to nasz wybór oraz uczyni go bardziej świadomym. Być może właśnie tu znajdziemy rozwiązanie, które znacznie poprawi nasz komfort użytkowania inteligentnego domu, w stosunku do możliwości wcześniej przez nas poznanych.

5. Skorzystaj z profesjonalnych porad eksperckich CEDIA

Na targach będziemy również mogli porozmawiać z przedstawicielami CEDIA. CEDIA to światowe stowarzyszenie, które dba o poprawność wykonywanych przez instalatorów prac, wytycza standardy, wyposaża w instrukcje oraz organizuje szkolenia dla profesjonalistów, aby poszerzali oni swoje kompetencje.

Warto skorzystać z okazji i zajrzeć na stoisko CEDIA, aby zasięgnąć informacji na temat standardów w jakich powinny być wykonane: nasz inteligentny dom oraz systemy multimedialne. Będziemy tu też mogli uzyskać listę polskich firm stowarzyszonych w tej organizacji.

3-5 października 2014. Przyjdź.

Targi Dom Inteligentny to jedyna impreza w Polsce poświęcona w całości inteligentnym domom. W żadnym innym miejscu nie będziemy mieli możliwości przyjrzenia się i usługom i produktom tylu firm związanych z branżą. Jeśli więc poszukujemy instalatorów lub urządzeń do naszego domu, partnera biznesowego dla naszej firmy, czy też po prostu interesują nas nowoczesne technologie, odwiedźmy choć na chwilę Stadion Narodowy w pierwszy październikowy weekend.

Stadion Narodowy

Oficjalna strona targów: http://dominteligentny.pl/targi/

Leave a Comment

Light&BuildingTargi DI 2014