10 najpopularniejszych artykułów z 2015 roku

Zostając jeszcze na chwilę w temacie podsumowań. Spojrzeliśmy wstecz i przygotowaliśmy dla Was ranking najbardziej poczytnych artykułów z 2015 roku.
Zobaczcie jakie zagadnienia wzbudzały szczególne zainteresowanie wśród czytelników naszego bloga.

10. 5 powodów, dla których warto wybrać system KNX [infografika]

Nasz ranking otwiera artykuł, przedstawiający główne powody, dla których, decydując się na inwestycję w inteligentny dom, powinniście wybrać system KNX.

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi – więcej na temat samego systemu dowiecie się tutaj.

9. Sypialnia w inteligentnym domu

Chyba każdy lubi dobrze pospać. My lubimy. Kolejny chętnie czytany w 2015 roku artykuł przedstawia funkcje jakie możemy zastosować w sypialni swojego inteligentnego domu.

8. “Specjaliści” piszą o inteligentnych domach

Sieć jest przestrzenią gdzie każdy może wypowiedzieć się na dowolny temat, niekoniecznie posiadając do tego właściwe kompetencje. Na początku zeszłego roku przyjrzeliśmy się pewnym materiałom dotyczącym branżowej tematyki. Treści te dotyczyły zabezpieczeń systemu KNX. Okazało się, że czasem nawet w “poważnych” źródłach pojawiają się “niepoważne” treści. Warto więc być uważnym.

7. Salon w inteligentnym domu

Wielość funkcji jakie zastosować można w inteligentnym domu wciąż wzrasta. W ubiegłym roku chętnie czytaliście też o rozwiązaniach dedykowanych dla salonów.

6. 5 przykładów jak inteligentny dom oszczędza energię

Szukając oszczędności w naszym domu, często musimy sobie czegoś odmawiać lub z czegoś rezygnować – w niniejszym artykule udowodniliśmy jednak, że system inteligentnego domu, pozwala mieszkańcom zmniejszyć rachunki za energię bez tego typu wyrzeczeń.

5. Niestandardowe funkcje inteligentnego domu

Jak szaleć to na całego. Kolejne zagadnienie, które budziło niemałe zainteresowanie w 2015 roku, to niestandardowe funkcje jakie możemy posiadać inwestując w inteligentny dom. W artykule przedstawiliśmy Wam kilka naszych pomysłów na takie rozwiązania.

4. Jak inteligentny dom “wyczuwa” niebezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to bez wątpienia temat niezwykle istotny. Znalazło to również swoje odzwierciedlenie w popularności kolejnego wpisu, który pozycjonuje się tuż za podium naszego rankingu. W artykule przedstawiliśmy Wam różne rodzaje czujników, które mają nas uchronić przed takimi zdarzeniami jak zalanie, pożar, ulatnianie gazu bądź czadu, ale nie tylko.

Przyszedł czas na pierwszą trójkę.

3. Jak wybrać odpowiedni system. Czyli kilka słów o stabilności.

A tu artykuł z naszej poradnikowej serii. Po lekturze tego wpisu, dowiecie się dlaczego warto zainwestować w stabilny system inteligentnego domu i na czym właściwie owa stabilność polega.

2. Rzeczy, które musisz wiedzieć planując swój inteligentny dom

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie inteligentnymi domami, nie dziwi więc fakt, że na drugiej pozycji znalazł się kolejny artykuł z poradami. Po zapoznaniu się z jego treścią dowiecie się na co zwrócić uwagę i jak w ogóle zabrać się do planowania inwestycji w inteligentny dom.

No i nasz zwycięzca

1. Domofon w inteligentnym domu

Największą popularnością wśród czytelników cieszył się wpis, w którym przedstawiliśmy możliwości nowoczesnych domofonów instalowanych w inteligentnych domach.

Ciągle się rozwijamy…

W związku z tym, że nie lubimy stać w miejscu, jakiś czas temu wprowadziliśmy na blogu nową tematykę – autorskie recenzje różnych urządzeń, które znajdują swoje zastosowanie w inteligentnych domach. Pierwszy wpis z nowej serii możecie przeczytać tutaj.
Mamy nadzieję, że artykuły z tej serii będą cieszyć się wśród Was równie dużą popularnością jak te, które znalazły się w dzisiejszym rankingu.

Leave a Comment

Inteligentne domy w 2016 rokuGłośnik